Дописници СветСветСвет.Портал

Почина Дејвид Кох, милијардер и прв републикански донатор

Дејвид Кох, американски милијардер и еден од познатите браќа Кох, најистакнати поддржувачи на Републиканската партија, почина денеска на возраст од 79 години.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close