0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоСкопје

Почесна артилериска стрелба по повод Денот на Армијата

Армијата согласно Правилото за воен протокол во Армијата, а во врска со одбележувањето на „18 Август - Денот на Армијата, денеска во Скопје ќе изведе две артилериски стрелби.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close