Дописници СветСветСвет.Портал

Планирано родителство ја напушта федералната програма Поглавје 10

Планирано родителство, најактивната американска група која се бори за право на абортус и нуди репродуктивни здравствени услуги, ја напушти федералната програма за контрола на раѓањето повикувајќи се на неетичност во новите правила за абортус воведени од Администрацијата на Доналд Трамп.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close