0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Петровска: Општина Битола ги намали финансиските долгови на училиштата

Општина Битола ги намали финансиските долгови на основните и средните училишта кои на 31 декември 2017 година изнесуваа 180 милиони денари. Градоначалничката на Битола Наташа Петровска на денешната прес-конференција, а во пресрет на новата учебна година, посочи дека долгот на основните училишта е намален за 60 проценти, а на средните училишта за 65 проценти.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close