0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Петмина осомничени за предизвикување на пожарот во Велешко, за двајца се бара притвор

Јавното обвинителство на Република Северна Македонија денеска на својата веб страница објави дека во врска со пожарот кој избувна завчера на територијата на општина Велес, Основното јавно обвинителство Велес донело Наредба за спроведување истражна постапка против одговорно лице во едно правно лице и против четворица работници ангажирани за извршување работи за потребите на правното лице.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close