Кошарка

Пет кошаркарки од Крива Паланка во репрезентацијата до 14 години

Пет кошаркарки од КК Крива Паланка синоќа отпатуваа со македонската репрезентација за девојчиња родени 2005 година и помлади на силниот интернационален турнир во Словенија „Slovenia ball 2019".

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close