0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Пендаровски: „Рекет“ мора да биде расветлен, правната држава на огромен тест

Претседателот Стево Пендаровски дава целосна поддршка на надлежните институции, а особено на обвинителството и судот за расветлување на случајот „Рекет“ и најави дека ќе ги употреби сите уставни  и законски овластувања за да ги заштити од притисоци.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close