Дописници МКДОпштински вестиСпорт

Пелистер по изведувањето на пенали подобар од Кит-Го

Фудбалерите на Пелистер по изведувањето на пенали ја совладаа екипата на Кит-Го која денеска на градскиот стадион во Пехчево ги пречека битолчани во рамки на осминафиналната пресметка од Купот на Македонија во фудбал.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close