Дописници МКДХроника

Педесетгодишник со пиштол пукал на свадба

Педесетгодишен жител од селото Боровец при семејна веселба неовластено пукал од огнено оружје - пиштол, што легално го поседувал.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close