БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Пецас: Чувствителноста на господинот Ципрас „за нашиот заеднички дом“, задоцни 4,5 години

Чувствителноста на господинот Ципрас „за нашиот заеднички дом“, задоцни 4,5 години, како што, за жал, покажаа трагични резултати како од поплавата во Мандра, така и од пожарот во Мати, вели заменикот министер и портпарол на грчката влада, Стелиос Пецас во писмената изјава- одговор на ставот на поранешниот премиер на Грција и лидер на СИРИЗА Алексис Ципрас во однос на пожарите во Амазонија, jави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close