Дописници МКДОпштество

Патот кон Попова Шапка остана недовршен, реагираат од иницијативата „Да ја спасиме Попова Шапка“

Од Граѓанската иницијатива „Да ја спасиме Попова Шапка“ денеска излегоа со реакција дека реконструкцијата на патот Тетово – Попова Шапка останала недовршена. Останал неасфалтиран само еден километар до овој рекреативно-туристички центар.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close