BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Partitë e Limajt dhe Pacollit dakorduan koalicion parazgjedhor

Partitë e zëvendëskryeministrave të Qeverisë në dorëheqje të Kosovës, Fatmir Limaj - Nisma Socialdemokrate (NISMA) dhe Behgjet Pacolli - Aleanca Kosova e Re (AKR) u dakorduan sot për paraqitje të përbashkët në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen këtë vjeshtë, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Back to top button
Close