0_Магазин.ПорталКујна

Палента со панцета и моцарела

Еве една идеја за брз, вкусен ручек ...

Еве една идеја за брз, вкусен ручек …

Потребно е:
500 г инстант палента
2,5 л вода
1 парче моцарела сирење
200 г панцета (димена сланина)
сол, по потреба

Подготовка:
– Панцетата исецкајте ја на коцки и испржете ја додека не стане крцкава.

– Сварете ја палентата според упатството на пакувањето.

– Во готовата палента додадете ја испржената панцета и моцарелата исечена на коцки.

– Убаво измешајте и сервирајте.

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close