СветСвет.Портал

Пакистанскиот премиер разговараше со Трамп за Кашмир

Премиерот на Пакистан Имран Кан, телефонски разговараше со американскиот претседател Доналд Трамп за состојбата во индискиот дел на Кашмир .

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close