Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Пацоли: Помпео ја охрабри Србија за продолжување на дијалогот со Приштина

Шефот на косовската дипломатија Беџет Пацоли, во реакција на средбата помеѓу српскиот претседател Александар Вучиќ и американскиот државен секретар Мајк Помпео, оцени дека американскиот дипломат го охрабрил Белград да се фокусира на продолжување на преговорите со Приштина со цел да се дојде до сеопфатен договор на нормализирање на односите, кој според него, би резултирал со меѓусебно признавање.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close