0_Македонија.ПорталОпштество

Отворен меѓународниот Фис ролер ски куп „Тоше Проески“ 

Натпреварувачи од десеттина земји во наредните три дена ќе учествуваат на меѓународниот Фис ролер ски куп „Тоше Проески“ што се одржува во Крушево во организација на Скијачката федерација, Олимпик ски клубот од Крушево и Фондацијата Тоше Проески, со поддршка на Министерство за внатрешни работи, Агенција за млади и спорт и општините Крушево и Кривогаштани.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close