0_Македонија.Портал0_Спорт.ПорталДописници МКДОстанато

Отворен куп во кајак на диви води – слалом на реката Вардар кај Демир Капија 

Отворен куп во кајак на диви води - слалом се реализира на реката Вардар кај Демир Капија. По пауза од 17 години, настанот го организира возобновениот Кајакарски кану клуб „Просек” Демир Капија,  во соработка  со Општина  Демир Капија и Кајакарската Федерација.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close