0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вестиПолитика

Отворен дневен центар за ран детски развој во кочанското село Тркање

Во кочанското село Тркање поладнево беше отворен дневен центар за ран детски развој што ќе ги згрижува најмладите на предучилишна возраст од оваа населба.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close