0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи: Северна Македонија има капацитет да го продолжи евроинтеграцискиот пат

Северна Македонија има и политички и институционален капацитет за да го продолжи патот кон полноправно членство со Унијата, и ние како Влада, остануваме посветени на овој процес сè до полноправно членството во Европската унија и НАТО, истакнал вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на средба со претставници на „Големиот Комитет“ (Grand Committee) во рамки на финскиот Парламент, предводени од првиот заменик претседател, Јани Макела.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close