0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderPolitikë

Osmani: Maqedonia e Veriut ka kapacitet që të vazhdojë rrugën e eurointegrimeve

"Maqedonia e Veriut ka kapacitet politik dhe institucional për ta vazhduar rrugën drejt anëtarësimit të plotë në Union, dhe ne si Qeveri mbetemi të përkushtuar në këtë proces deri në anëtarësim të plotë në BE dhe NATO", theksoi nënkryeministri për Çështje Evropiane , Bujar Osmani në takimin me përfaqësuesit e "Komitetit të Madh" (Grand Committee) në kuadër të Parlamentit të Finlandës, kryesuar nga Zëvendëskryetari i Parë i Parlamentit, Jani Makela .

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close