EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Orban dhe Merkel shënuan 30 vjetorin nga rënia e Perdes së hekurt

Liderët e Hungarisë dhe të Gjermanisë, Viktor Orban dhe Angela Merkel sot morën pjesë në ceremoninë e shënimit të 30-vjetorit nga i ashtuquajturi Pikniku panevropian, ngjarje në kufirin mes Austrisë dhe Hungarisë, për të cilin llogaritet se ka ndihmuar për rënien e Murit të Berlinit.

Back to top button
Close