0_Македонија.ПорталГраѓански секторДописници МКДОпштински вести

Општина Кичево ќе додели стипендии за студенти

Општина Кичево објави конкурс за доделување на 35 стипендии за студенти, од кои, 20 за студенти со голем успех постигнат на студиите и 15 стипендии за студенти од семејства со лоша финансиска состојба.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close