ЕвропаЕвропа.ПорталСветски вести

Џонсон: Ќе ги вратиме илегалните мигранти

Британија ќе ги врати назад мигрантите кои се обидуваат илегално да преминат од Франција преку каналот Ламанш, изјави британскиот премиер Борис Џонсон.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close