0_Спорт.ПорталSport.SlajderРезултатиФудбал

Олимпијакос најубедлив во плејофот од ЛШ

Екипата на Олимпијакос ја забележа највисоката победа во последната фаза од квалификациите за фудбалската Лига на шампиони. Во Атина, „црвено-белите“ синоќа го совладаа руски Краснодар со 4:0 и направија голем исчекор кон групната фаза од елитното натпреварување.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close