Дописници СветСветСвет.Портал

Оксфам: Во подем е нееднаквоста во развиените земји

Во Групата седум индустриски најразвиени земји, продолжува да расте нееднаквоста, се наведува во извештајот на меѓународната невладина организација Оксфам, чие објавување коинцидира со Самитот на лидерите на Г-7 викендов во Париз

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close