Дописници МКДОпштински вести

Охрид дел од регионалниот Проект за дигитализација на културното богатство

Во Охрид денеска се организираше Инфо-ден за промоција на проектот „Интер-регионално  управување со културното  наследство,  Е  –систем"  (Inter-regional Culturaл Heritage Management е-system), кој се реализира во рамки на програмата програмата „Interreg  Balkan – Mediterranean 2014-2020" на Европската унија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close