0_Спорт.ПорталФудбал

Официјално: Стариџ ќе игра во Турција

Дваесет и девет-годишниот Стариџ беше измачуван од повреди во текот на целиот престој на „Енфилд“ од пристигнувањето од Челзи во 2013 година. Напаѓачот постигна 21 гол во сезоната 2013-2014, но оттогаш има запишано само 11 натпревари како стартер. Тој постигна 67 голови на 160 натпревари за тимот од Мерсисајд.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close