Дописници МКДОпштински вести

Одбележување на празникот „Преображение Господово“ во Гостивар

Православниот празник Преображение Господово во Гостивар годинава се одбележува со литургии и црковно-народен собир.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close