0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Одбележани 18 години од потпишувањето на Рамковниот договор

Осумнаесет  години по потпишувањето на Охридскиот рамковен договор, неговата идеја и визија се присутни во нашиот политички и општествен живот. Ние ќе продолжиме понатаму, со надградување на институционалните капацитети, така што токму мултиетничкиот состав на нашата држава да биде додатна вредност во големото европско семејство. Ова вечертав го изјави вицепремиерот и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Садула Дураки.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close