СветСвет.Портал

Од следната недела ќе почне со работа турско-американскиот оперативен центар

Турско-американскиот оперативен центар, кој треба да управува со безбедносна зона во северо-источна Сирија, ќе започне со работа следната недела, изјави денеска турскиот министер за одбрана Хулуси Анкар.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close