Дописници МКДОпштински вести

Обука за кодирање во училиштето „Јоаким Крчовски” од Крива Паланка

За наставниот кадар од основното општинско училиште „Јоаким Крчовски” од Крива Паланка беше организирана обука за кодирање во програмата „Scratch”.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close