ОпштествоХроникаХроника.Портал

ОЈО: Скопјанец осомничен за држење муниција во својот дом

Основното јавно обвинителство Скопје (ОЈО) донесе наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен скопјанец осомничен за кривично дело  „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“, а надлежен јавен обвинител побара да му се определи мерка куќен притвор.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close