0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталПолитика

Нуредини – Ешеман: Поддршка од Германската КфВ банка за проекти од животната средина

Министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини денеска одржа средба со директорот на Германската банка КфВ, Рене Ешеман на која дискутирале за досегашната поддршка и соработка од страна на Владата на Германија, како и за имплементираните и тековни проекти каде Банката учествува како партнер.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close