Општински вестиСкопје

Новото ОУ во Капиштец ќе го носи името „Киро Глигоров“

Советот на Општина Центар на денешната 33-та седница го усвои предлогот, новото општинско училиште во населбата Капиштец да го носи името „Киро Глигоров“. Изборот на името на училиштето е по желба на граѓаните кои се изјаснија на јавна анкета која ја спроведе општината на својата веб страница во јули годинава.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close