0_Спорт.ПорталРезултатиФудбал

Несторовски со Удинезе до победа против фаворитот Милан

Уште еден македонски репрезентативец се радуваше на победа во најквалитетното фудбалско првенство во Италија. Откако вчера Елиф Елмас со Наполи славеше победа на гостувањњето кај Фиорентина, вечерва Илија Несторовски со Удинезе стигнаа до трите бода против фаворитот Милан.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close