0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualePolitikë

Në MPJ shënohet 230-vjetori nga themelimi i Departamentit të Shtetit

Falënderim për përkrahjen kyçe të cilën SHBA-ja ia jep vendit në realizimin e qëllimeve strategjike për anëtarësimin e plotfuqishëm në NATO dhe Bashkimin Evropian, ka shprehur sot shefi i diplomacisë Nikolla Dimitrov në Ministrinë e Punëve të Jashtme, ku në prani të ambasadores amerikane Kejt Bërns solemnisht u shënua 230-vjetori nga themelimi i Departamentit amerikan të Shtetit.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close