ЕвропаЕвропа.Портал

Навални утре на слобода, судот го одби барањето за продолжување на казната

Судот во Москва денеска го оби барањето на директорот на затворот во кој опозицискиот лидер Александар Навални отслужува казна од 30 дена, за продолжување на казната за 18 часа, така што тој утре ќе биде на слобода.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close