ЕвропаЕвропа.Портал

Навални: Протестите ќе продолжат и ќе бидат помасовни

Рускиот опозиционер и критичар на Кремљ, Алексеј Навални порача денеска, веднаш по излегувањето од затвор, дека антивладините протести ќе продолжат и ќе бидат помасовни.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close