0_Спорт.ПорталФудбал

Натпреварот со Бетис ќе биде 500. за Пике во Барселона

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике вечер ќе прослави голем јубилеј. На дуелот со Бетис во 2. коло на Шпанското првенство искусниот фудбалер ќе го одигра 500-от натпревар во дресот на каталонскиот клуб.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close