БизнисБизнис.ПорталДописници МКДОпштински вести

„Напредни лозари“:Лозарите да ги бојкотираат откупувачите кои нема да почитуваат производствена цена на грозјето 

Сопствениците на винариите и останатите откупувачи на грозје, најдоцна до вторник да го сменат својот тврд став и откупните цени на сортите „смедеревка” и „вранец” да ги подигнат во висина на производствените цени, 16 и 18 денари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close