0_Спорт.ПорталРезултатиФудбал

Наполи ја совлада Фиорентина, Елмас дебитираше во Серија А

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас ги одигра последните дваесетина минути синоќа во гостинската победа на неговиот клуб Наполи против Фиорентина. За Елмас ова беше прв дуел во италијанската Серија А.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close