0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштество

Над 640 првачиња оваа учебна година во гостиварските училишта

Гостиварската локална самоуправа ги приврши подготовките за почетокот на претстојната учебна година. Постапките околу набавките за огрев и превоз се завршени, а се очекува и поголем број на првачиња да седнат во училишните клупи.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close