СветСвет.Портал

Над 60 луѓе загинаа во поплавите во Судан

Во поплавите што последните два месеца го погодија Судан загинаа најмалку 62 лица

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close