Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Над 25 проценти од Германците имаат мигрантско потекло

Една четвртина од населението во Германија има мигрантско потекло, што е најголема бројка забележана во земјата каде живеат 83 милиони луѓе

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close