0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерВидео изјаваЕвропаЕвропа.Портал

Најмалку 23 лица повредени откако авион принудно слета во поле крај Москва

Руски патнички авион принудно слета во поле во близина на аеродромот Жуковски набрзо по полетувањето од Москва откако птици удриле во моторите на леталото. Во инцидентот повредени се 23 луѓе, соопшти авиокомпанијата „Урал Ерлајнс“

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close