СветСвет.Портал

Најмалку 10 војници на Буркина Фасо загинаа при напад на екстремистите

Армијата на Буркина Фасо соопшти дека екстремистите убиле најмалку десет војници во северниот дел на земјата

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close