0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

На Гренланд состојба што научници ја очекувале во 2070 година

Научниците не очекуваа дека Гренланд ќе се топи со ова темпо уште 50 години, до последната недела од јули, топењето го достигна ниво предвидено од климатските модели за 2070 година и тоа по најпесимистичко сценарио, објави Сајенс алерт.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close