Дописници СветРепортажа

На City Break во БТЦ Љубљана на гастрономски „вкусови на различностите“

City break е краток престој во светските познати метрополи, обично на неколку дена, каде саканата дестинација по релативно ниска цена се користи најчесто за шопинг и гастрономска турнеја. МИА на покана на Здружението на туристички новинари на Словенија и на BTC City Љубљана и нивниот гастрономскиот бренд Food Bluz го посети главниот град на нашата братска Словенија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close