0_Магазин.ПорталЗанимливости

На Аљаска најдена порака в шише напишана пред 50 години

Се работи за поздрав од руски морнар од времето на Студената војна, поточно од 1969 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close