Дописници МКДОпштински вести

МЗШВ и Германската КFW банка наскоро треба да го потпишат договорот за започнување на проектот Хидросистем Лисиче трета фаза

На јавна расправа во Општина Велес вчера помина Студијата за оцена на влијанието врз животната средина под проект Хидро систем Лисиче трета фаза, која ја претстави Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) заедно со консултаните од компанијата ЕNKON  кои ја изработија студијата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close